Sofra Sunumunda Muhteşem Etki Bırakan Fikirler

Sofra Sunumunda Muhteşem Etki Bırakan Fikirler

Sofra Sunumunda Muhteşem Etki Bırakan Fikirler

Eşsiz bir sunumla damak tadına hitap eden sofraların cazibesini katlayın! Kalabalık sofraları çok daha samimi ortamlara dönüştürmenin en iyi yolu, göz alıcı ve iştah açan sofra sunumlarına yer açmak. Bazen ufak detaylar ve dokunuşlar yaparak estetik bir sunuma imza atarken, bazense kombin halinde kullanılan sofra sunum ürünleri ile tarzınızı çok kolay bir şekilde yansıtabilirsiniz. İnce fikirler, yeni trendler, sofra sunum önerileri yazımızda.

İyi bir sunumu hak ediyoruz…

Masayı örten değil öne çıkaran masa örtüsü seçimine önem verin.

Sofra sunumunda vazgeçilmez bir dekor haline dönüşen masa örtülerine yeni bir bakış kazanmanın sırası geldi. Artık geometrik desenli klasik masa örtüleri yerine, çok daha bej tonlara sahip masa örtüleri ve iki farklı rengin bir arada yansıtıldığı modern masa örtüleri çok daha moda. Özellikle masa örtüsü seçiminde sofra sunumunda kullanılacak servis tabaklarının modeline de dikkat edilmesinde fayda var. Klasik bir takım için kullanılacak örtüde klasik detaylar aranabilir. Ayrıca son dönemin bohem sofra sunumu için daha soft ve sade renkleri bir araya getiren masa örtüleri tercih edilebilir.

Şık Masa Örtüsü - Masa Örtüsü Sunum Şık Dantelli Masa Örtüsü

Zarafeti ateşleyen mumlar: Ufak bir detayın harika bir sofra sunumuna eşlik ettiği bir örnek.

Hayatımızın her romantik sahnesinde, rahatlamak istenilen bir yoga anında ve tabi ki de eşsiz bir sofra sunumu tasarlarken masanın her iki ucunda yer alan mumlar… Kokulu, canlı ve ilgi çekici renklere sahip tasarımları ve artık çok daha özene bezene sofralar için hazırlanan tarzlarıyla iyi bir sunumun ince bir detayı. Romantik bir akşam yemeği için renkli ve kokulu mumlara yer açarken kullanılan mumluk ürününe de dikkat edilmesinde fayda var. Cam tasarımıyla ön planda çıkan mumluk ürünleri, harika bir modern sofra sunumunda yer alması gereken detaylardan sadece biri.

                                                  Dekoratif Harika Kokulu MumlarKokulu Dekoratif Mumlar - Dekorasyonluk Mumlar

 

Gümüşün sunumdaki baş döndürücü etkisini sofranıza taşıyın.

Sofra sunumunun trendleri arasında gümüş servislikler ve şamdanlar sayesinde gösterişli bir sofra sunumuna sahip olmak mümkün. Misafirleri kusursuz şekilde ağırlarken, harika sofra sunumunu bir Instagram Story ile tüm takipçilerin beğenisine sunmak da kaçınılmaz bir ihtiyaç. Gümüş servislik içerisinde ön plana çıkan servislikler arasında sofraların ayrılmazı salatalar için tasarlanan gümüş kaplamalı salata kasesi var. Sofranın merkezinde güneş gibi yansıyan gümüşün cazibesi etrafında şekillenen sofra sunumu ile estetikle buluşun.

Aradığınız bir konsept mi var? Egzotik bir kahvaltı sunumları son dönemin modası.

Kendi tarzınızı yansıtmak için sofranıza kazandıracağınız cam salata kaselikler, gümüş servislikler, estetik porselen ürünlerinin yanı sıra kombin sofra sunumu için tasarlanan ürünler de var. Konsept sofra sunumları sayesinde uyumsuzluk sorunu yaşamadan veya daha pratik şekilde sofra sunumları hazırlamak için mümkün. Harika bir hafta sonu kahvaltısı sunumu için egzotik bir konsept hayal edilebilir. Ahşap kahvaltı tabakları, çatal ve bıçaklardan oluşan konsept sayesinde ilkbahar ve yazın balkon veya bahçede gerçekleşen kahvaltıların tadı çok daha farklı hale gelebilir.

Dekoratif sofra ürünlerinden yardım alın. Sofra sunumunu zenginleştiren şık tasarımlar.

Sofraların olmazsa olmazı haline dönüşen çatal bıçaklardan, bardak altlıkları ve sosluklara kadar geniş bir tasarım skalası içerisinde sunulan dekoratif ürünler, sofra sunumunda başımızın tacıdır. Gösterişli bir sofra kurmanın pratik yolunu bize öğreten dekoratif ürünlerde yıldızlı sosluklar ile ince bir dokunuşa sofra sunumunda başarılı olmak mümkün. Sadece birkaç adet dekoratif sofra ürünlerine yer verilerek, sıradan bir sofranın havası değiştirilebilir. Klasik ayaklı sunumluklar, şekerlikler, kahve fincanları ve çatal bıçak setlerinden yararlanarak, dekoratif sofra ürünleriyle sunumunuzu renklendirin.

İyi bir sofra iyi bir sunum! Sevdiklerinize samimi sofraları hazırlamanın yolu yaratıcı fikirlere kendinizden bir şeyler eklemek. Onlarca dekoratif sofra ürünleri arasından seçim yaparken en çok tercih edilen trend ürünlerden ilham almayı asla ihmal etmeyin. Modern ve şık sunumun kodlarını oluşturan cam, gümüş ve pirinç kaplama servis ürünleri, harika sofra sunumlarında en özel yardımcınız.

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.